بازی کودک

تعداد اسباب بازی کودکان

تعداد اسباب بازی

شاید برای پدر و مادرها همیشه یک دغدغه وجود داشته باشد که چه اسباب بازی برای فرزندشان تهیه کنند ؟ یا تعداد اسباب بازی کودکان. برخی از والدین اعتقاد دارند در خانه هرگز نباید مملو از پلاستیک های چشمک زن جذاب برای کودکان بشود.

اعتقاد شما چیست ؟ برخی دیگر ترجیح می دهند با خرید چند اسباب بازی چوبی که از نظر فکری با توجه ساخته شده است و گذراندن وقت خود با کودک و بازی با کاسه و فنجان های آشپزخانه کودک خود را به سمت رشد و آگاهی هدایت کنند.

ما تصمیم گرفتیم برای روشن شدن موضوع از متخصصین رشد کودک این سوال را بپرسیم.

دبورا مک نامارا (Deborah MacNamara)، مشاور بالینی در ونکوور (Vancouver) و نویسنده کتاب (Rest, Play, Grow) کتابچه راهنمای والدین می گوید: “کودکان باید بازی کنند ، اما این نیاز به اسباب بازی ندارد.”

داشتن حداقل اسباب بازی

به عبارت دیگر کودکان برای بازی به چیزی احتیاج ندارند، لازم نیست حتما اسباب بازی وجود داشته باشد. هر خانه ای وسایلی دارد که بشود با کودک سرگرمی ایجاد کرد.

وقتی کودکان بزرگ می شوند، روابط آنها با اسباب بازی ها تغییر می کند. در حالی که نوزادان اغلب مشغول بودن در کنار افرادی هستند که به آنها دلبسته می باشند.

کودکان نوپا بیشتر به کاوش اشیا علاقه مند می شوند.

وظیفه پدر و مادر این است که به کودکان کمک کنند تا به چیزهایی که از تخیل برخوردار هستند، دسترسی پیدا کنند.

اینها می توانند اشیا منزل شما باشند :

 • گلدان
 • قابلمه
 • کاسه
 • سینی
 • لیوان
 • و بسیاری وسایل و البته دقت پدر و مادر برای دور ماندن کودک از خطر.

حال اگر بنا دارید اسباب بازی تهیه کنید، سعی کنید تا اسباب بازی های واقعی برای کودک خود تهیه کنید مانند :

 • بلوک های ساختمانی
 • فنجان های توکار
 • عروسک
 • حیوانات اهلی و وحشی
 • پازل های متنوع
 • تعداد اسباب بازی کودکان

یک مطالعه نشان داده است که در حقیقت وقتی کودکان در محیط اطرافشان اسباب بازی کمتری داشته باشند، با هر اسباب بازی طولانی تر بازی می کنند و این امر به آنها امکان می دهد تمرکز بیشتری پیدا کنند.

کارشناسان اعتقاد دارند والدین باید اجازه بدهند تا کودک به سمت اسباب بازی های مورد علاقه اش حرکت کند. مک نامارا با رسیدن به سن سه سالگی بر این باور است که خلاقیت کودک به شدت شکوفا می شود.کودک در این سن ممکن است به تنهایی بتواند برای مدت کوتاهی بازی کنند.

به گفته آنه روآن لگ (Anne Rowan-Legg)، پزشک متخصص اطفال در بیمارستان کودکان در اونتاریو (Ontario) شرقی اوتاوا (Ottawa) یکی از والدین به عنوان اسباب بازی همیشه باید وسایل نقاشی و کاغذ را تهیه کند.

نقاشی کشیدن می تواند دو سال ابتدایی همدم خوبی برای کودک باشد و چه بسا تا آخر عمر با او همراه گردد.

آنه روآن لگ (Anne Rowan-Legg) می گوید : نقاشی کشیدن مهارت های مختلفی را به کودک آموزش می دهد و فرصتی برای کودک فراهم می کند تا احساسات و تصاویر ذهنی خود را به همان روشی که رفتارهایشان را تقلید می کنند بیان کند.

آنه روآن لگ معتقد است نقاشی فرصتی است مناسب برای والدین تا از بچه ها به خاطر خلاقیت و کوشش خود، که برای رشد و عزت نفس کودکان بسیار مهم است، ستایش کنند و به آنها بیاموزند که همه چیز لازم نیست کامل باشد.

تعداد اسباب بازی کودکان

به اعتقاد مک نامارا در حالی که کودکان به سن ۵ سال می رسند ممکن است ترجیح خاصی را برای انواع خاصی از بازی مانند ساخت برج، طراحی مسیر قطار، گرفتن عروسک در ماجراهای متنوع یا سرو غذا از خود نشان بدهند.

اسباب بازی

او معتقد است والدین باید توجه داشته باشند که فرزندانشان به چه شکلی از بازی علاقه مند هستند و بر این اساس اسباب بازی را مهیا کنند.

بر اساس نظر مک نامارا “برای اجازه بیان فردی از کودک بر محیط زندگی خود، بهتر است چیزهای روباز مانند بلوک، بوم خالی و چیزهایی که به کودک فشار نمی آورد” را برای کودک فراهم کنید.

با بزرگ تر شدن کودکان، آنها شروع به درخواست اسباب بازی های خاص می کنند.

به خاطر داشته باشید که تحریک کننده ترین نوع بازی برای کودکان انجام فعالیت هایی است که امکان تعامل شخصی را فراهم می کند.

بالطبع فرزندان شما به مقدار کمتری از آنچه موجود است نیاز دارند و می توانند با اسباب بازی های کمتر ولی بهتر لحظات مفیدتری را بگذرانند.

امروزه کودکان بیش از اندازه از تبلت و تلویزیون و فضای مجازی استفاده می کنند و اسباب بازی ها فرصتی به مراتب بیشتر برای تعامل والدین و کودک و ابراز خلاقیت و یادگیری او ارائه می دهند. آنها در دنیای مجازی کمتر یاد می گیرند.

سرزمین بازی و شادی ( توی جوی لند ) بسیار توجه دارد تا اسباب بازی های مفید و با کیفیت را به شما ارائه دهد تا لحظاتی خوش را با کودک دلبندتان سپری کنید.تعداد اسباب بازی شما برای ما به همراه کیفیت آن مهم است. شما میتوانید از فروشگاه توی جوی لند اسباب بازی موردنظرتان را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *